Ryssbergets IK betalar startavgifter för alla ”Aktiva medlemmar” i alla lopp som är sanktionerade av Svenska friidrottsförbundet, Svenska skidförbundet och Svenska Triathlonförbundet eller deras regionala motsvarigheter samt tävlingar som ingår i Trailrunning Swedens trailtour.
För att startavgifter skall betalas ut så skall man vara anmäld i Ryssbergets IK.s namn och bära vår tävlingsdräkt (Gäller löpning)
Anmälan gör man själv sedan skickas kvitto och resultatlista till ansvarig nedan. All utbetalning sker i efterhand. Gäller alla tävlingar, men max utbetalning är 400kr/tävling.
Via e-post:
Kom även ihåg: för att för startavgifter skall betalas ut krävs det att du hjälper till som funktionär på 3 av våra arrangemang.
Funktionärsblanketten skall vara inlämnad senast den 15 februari
Funktionärsanmälan online
eller
Funktionärsblanketten fyll i och skicka in till:
e-post: 
Skicka brev:
Ryssbergets IK
Kyrkvägen 1
295 35 Bromölla
Vid anmälan till våra egna arrangemang,
kontakta
för rabattkod.